
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Power Rating | 250 W |
| Radiation Hardening | No |
| Contact Plating | Gold |
| Output Current | 2 A |
| Topology | Flyback |
| Switching Frequency | 125 kHz |
| Schedule B | 8542310000 |
| Packaging | Reel |
| Isolation | Isolated |
| Max Supply Voltage | 38 V |
| Min Supply Voltage | 15 V |
| Output Power | 250 W |
| RoHS | Compliant |
Stock: 4634
Distributors
pcbx
Unit Price$1.20117
Ext.Price$1.20117
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.20117 | $1.20117 |
| 10 | $1.00796 | $10.07960 |
| 25 | $0.96350 | $24.08750 |
| 50 | $0.92513 | $46.25650 |
| 100 | $0.88827 | $88.82700 |
| 300 | $0.84670 | $254.01000 |
| 500 | $0.80706 | $403.53000 |
| 1000 | $0.78226 | $782.26000 |
| 3000 | $0.73054 | $2191.62000 |
| 5000 | $0.68223 | $3411.15000 |
